NOVEX FOOD s.r.o.

Vyrábame na Slovensku

Produkty VeryRice vznikli v Nových Zámkoch – v meste so storočnou potravinárskou tradíciou, na základe našej viac než 40 ročnej praxe v potravinárskom priemysle. S cieľom priniesť na trh inovatívne výrobky, sme využili naše vedomosti a skúsenosti, a zmodernizovali nevyužívanú časť areálu konzervárne. Pod rukami nám vyrástla moderná prevádzka so špičkovým vybavením a technológiami. Tie spĺňajú najprísnejšie kritériá a sú riadené personálom s odbornou kvalifikáciou i veľkým srdcom.

Od opustenia školských lavíc v roku 1980 je môj život spätý s rovnakou adresou. Dôvodom však nie je len samotné miesto, ale hlavne moje životné poslanie – potravinárstvo a poľnohospodárstvo, ktorému som verný po celý život. Teší ma, že aj vďaka tomu je areál bývalej najväčšej konzervárne v strednej Európe stále živý.
Ing. Pavol Uhrin,
zakladateľ a vlastník NOVEX FOOD, s.r.o., bývalý konateľ a spoluvlastník NOVOFRUCT SK, s.r.o.
Myslíme ekologicky

Prostredníctvom rozsiahlych rekonštrukcií sme tomuto miestu vdýchli nový život, a to doslova. Nebudovali sme ďalšie objekty, ale opravovali staré. Vďaka rekonštrukcii pôvodných budov sme nemuseli zastavať žiadnu plochu navyše. Namiesto toho sme na ušetrenom priestore vysadili úžitkovú i okrasnú zeleň, viac než 600 stromov a vybudovali systém na zber a využitie dažďovej vody zo spevnených plôch a striech. Ekologicky sme neuvažovali len pri prestavbe, ale aj v procese výroby. VeryRice neobsahuje živočíšne ingrediencie. Takže žiadne kravičky, ale čisto rastlinné zloženie.

Netradičná receptúra na tradičných základoch

Projekt na výrobu rastlinnej alternatívy mliečnych výrobkov sa zrodil na základe sledovania trendov v oblasti racionálnej výživy. Nevídaný problém – prudký nárast civilizačných ochorení a alergií – jednoducho vyžadoval nevídané riešenie. A my robíme všetko pre to, aby ním VeryRice skutočne bolo. Naše telo si žiada kvalitné, funkčné potraviny, ktoré dodajú potrebné výživné látky, vlákninu a tráviacemu traktu osožné mikroorganizmy. Alternatívy jogurtov na ryžovom základe tieto charakteristiky spĺňajú, a navyše, výborne chutia. S radosťou tak môžeme tvrdiť, že naše produkty nie sú len „Very Rice“, ale aj „Very nice“ – zložením, chuťou i praktickým balením.

Storočná história

Pokračujeme v tradícii na tom istom mieste, kde v roku 1920 začali naši predkovia.

Viac než 40-ročné skúsenosti

A nenechávame si ich len pre seba – delíme sa o ne spolu s vami vďaka produktom VeryRice.

Poctivá výroba

Od špičkového zariadenia, cez kvalifikovaný personál až po čisto rastlinné ingrediencie.

Zodpovedný prístup

K produktom, planéte, sebe navzájom, dodávateľom, odberateľom aj konečným spotrebiteľom.

Technický i osobný rozvoj

Inováciami neposúvame len hranice slovenskej potravinárskej výroby, ale aj svoje vlastné.

Pre ľudí z celého sveta

Teda, to je náš cieľ. Pomôcť nám môžeš aj ty. Ako? Jednoducho – podeľ sa o skúsenosť či samotnú kapsičku VeryRice s ostatnými.